Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Linie lotnicze Corendon Airlines

Linie lotnicze Corendon Airlines

Linie lotnicze Corendon Airlines zostały założone w 2000 roku w Holandii. Początkowo przedsiębiorstwo funkcjonowało jako organizator turystyczny, aby z biegiem lat stać się międzynarodową grupą turystyczną specjalizującą się w przewozie lotniczym, turystyce przyjazdowej i zarządzaniu hotelami. Pierwszy lot linii Corendon Airlines odbył się 12 kwietnia 2005 roku z Eindhoven do Portu lotniczego im. Sabiha Gokcen w Stambule. Rejs zrealizowano pod hasłem Dokonaj zmiany (z ang. Make a Difference), otwierając tym samym lotnisko w Stambule na połączenia pasażerskie. Linie lotnicze w międzynarodowym systemie lotniczym IATA występują pod kodem XC.

Połączenia lotnicze Corendon Airlines

Corendon Airlines oferuje połączenia lotnicze do 165 portów lotniczych w 65 krajach. Linie lotnicze realizują połączenia do wakacyjnych kurortów na terenie Turcji m.in. Antalyi (Zobacz atrakcje turystyczne Antalyi>>), Izmiru, Adany, Bodrum, Dalamanu, Trabzonu, Balekisiru, a także stolicy kraju Ankary. Z Corendon Airlines możemy też zaplanować podróż na greckie wyspy: Rodos, Kretę i Kos i do hiszpańskich miejscowości wypoczynkowych na Wyspach Kanaryjskich, Majorce czy Ibizie. W ofercie przewoźnika znajdziemy także loty z Turcji do Niemiec m.in.: Monachium, Norymbergii, Dusseldorfu, Stuttagartu.

Flota Corendon Airlines

W skład Corendon Airlines wchodzą trzy linie lotnicze: Corendon Airlines, Corendon Airlines Europe, Corendon Dutch Airlines. Linie Corendon Airlines dysponują łącznie 27 samolotami Boeing 737-800, które mogą pomieść 189 pasażerów każdy. Maszyny są zaprojektowane do przelotu trasy do 3695 km przy maksymalnej masie startowej 79015 kg. Linie Corendon przewożą rocznie 6 milionów pasażerów.

Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail