Zadzwoń

Bilety lotnicze Alitalia

Alitalia to narodowy, włoski przewoźnik lotniczy z główną siedzibą i węzłem przesiadkowym w Porcie Lotniczym Rzym Fiumicino.

Alitalia powstała w 1946 roku w Rzymie, a pierwszy rejs miał miejsce rok później na trasie: Turyn-Katalonia-Rzym. Nazwa linii pochodzi od połączenia dwóch słów oznaczających skrzydła „ali” oraz „Italia”- Włochy. Alitalia należy do sojuszu linii lotniczych Sky Team.

Siatka połączeń Alitalii obejmuje głównie połączenia do Włoch: Rzymu, Mediolanu, Neapolu, Bolonii, ale także do USA (Nowy Jork, Miami, Los Angeles), Ameryki Południowej (Buenos Aires, Sao Paulo), Azji i na Bliski Wschód m.in.: do Abu Dhabi, Ammanu, Teheranu, Bejrutu. Loty międzykontynentalne realizowane są z przesiadką w Rzymie.

18 lutego 2014 roku linia Alitalia została wybrane przez amerykańską organizację FlightStat jedną z dziesięciu najlepszych linii lotniczych pod względem punktualności oraz stabilności połączeń. Wg danych z 2013 roku punktualność przy wylotach Alitalii była na poziomie 84.62% i przy przylotach 83.65%. Mocną stroną włoskiego przewoźnika jest także regularność zaplanowanych lotów, która utrzymuje się na poziomie 99,9%. W 2014 roku punktualność rejsów Alitalii wynosiła 90.02%.

Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail