Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń
2023-02-10

Warszawa zwycięzcą European Best Destination 2023

Stolica Polski z prestiżową nagrodą

Warszawa zajęła pierwsze miejsce w konkursie „European Best Destination 2023„. Stolica Polski zdeklasowała inne europejskie miasta, wśród których znalazły się między innymi Wiedeń, Praga, Ateny czy Kopenhaga. Łącznie w konkursie wzięło udział 21 miast. Przez 3 tygodnie mieszkańcy 178 państw mogli wskazać swojego faworyta. Warszawa uzyskała 142 081 głosy i jest to największa liczba głosów oddanych dotychczas w konkursie. Wcześniej bezkonkurencyjne było Porto, które w 2017 roku zdobyło 138 tys. głosów.

Wiadomość o wygranej przekazał Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Rafał Trzaskowi:

Mamy to! Mamy zainteresowanie całego świata naszym miastem. Warszawa jest tego warta! Miasto tak nowoczesne, prężnie się rozwijające, z niezwykłą historią. Stolica zieleni, wygody i wolnego czasu. Miasto kontrastów, w którym każdy znajdzie równowagę. Miasto, w którym kilka kilometrów od nowoczesnego, tętniącego życiem Nowego Centrum Warszawy i tuż obok zabytkowej Starówki wśród zieleni wije się Wisła, prawdziwie dzika rzeka. Takie rzeczy tylko w Warszawie

Więcej turystów w Warszawie

Historia konkursu na najlepszy europejski kierunek pokazuje, że zwycięzcy kolejnych edycji odnotowywali znaczący wzrost liczby odwiedzających. Zainteresowanie zagranicznych turystów Warszawą zwiększy prestiż stolicy i pozytywnie wpłynie na finanse miasta. Jak podkreślają władze miasta, taka nagroda daje olbrzymi potencjał, którego nie można zmarnować. Warszawa zwyciężyła bowiem nie tylko w głównej kategorii, ale została doceniona także jako: Best Cultural Destination (Stolica Kultury), Best Destination for Food Lovers (Stolica Dobrego Smaku), Safest Destinations in Europe (Stolica Bezpieczeństwa) i Best Destinations for a city break (Najlepsze Miejsce Na City Break). Serdecznie gratulujemy!

Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail