Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń
2022-11-22

Otwarto lotniskowy ogród w Dosze

Port Lotniczy Hamad z tropikalnym ogrodem.

W połowie listopada 2022 roku na Lotnisku Doha Hamad International Airport otwarto The Orchard, długo wyczekiwaną lotniskową przestrzeń rekreacyjną, imitującą las deszczowy. Egzotyczny ogród zlokalizowany jest w centralnym terminalu. W projekcie widać inspirację największym lotniskowym ogrodem znanym z Portu Lotniczego Changi w Singapurze.

Rozbudowa lotniska w Dosze.

Przebudowa lotniska w stolicy Kataru trwa już od kilku lat. Pierwszy etap wprowadzono w życiu już w 2014 roku, kolejne zmiany w infrastrukturze portu lotniczego planowane są na 2023. Wraz z otwarciem The Orchard pojawiły się dodatkowe bramki lotniskowe, poczekalnie, kolejny 100-pokojowy hotel, rozbudowano też sieć lokali handlowych i gastronomicznych do ponad 160 obiektów. Przepustowość lotniska została zwiększona do obsługi ponad 58 mln pasażerów. Rozbudowa lotniska ma iść w parze z rozwojem turystki w Katarze, ale także Dohy jako węzła przesiadkowego.

Czym jest The Orchard?

The Orchard jest niezwykłą przestrzenią wypoczynkową zaprojektowaną na wzór tropikalnego ogrodu z licznymi wodospadami. Na powierzchni 6 tys. metrów kwadratowych znajdziemy ok. 300 drzew i 25 000 roślin z całego świata. Najwyższe z drzew osiąga wysokość ponad 15 metrów. Główną atrakcją ogrodu jest spektakularna fontanna o powierzchni 575 metrów kwadratowych. Liczne przeszklenia sprawiają, że do ogrodu wpada dużo naturalnego światła, a sama przestrzeń jest bardziej przyjazna. The Orchard będzie dostępny tylko dla podróżnych, osoby spoza zastrzeżonej strefy lotniska nie będą miały dostępu do tropikalnego ogrodu.

Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail