Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń
2023-04-27

Otwarcie lotniska w Radomiu

Otwarcie Portu Lotniczego Warszawa-Radom

27 kwietnia 2023 roku oficjalnie otwarto Port Lotniczy Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku. Podczas uroczystości otwarcia przeczytano list od prezydent Rzeczypospolitej, Andrzeja Dudy. Na otwarciu obecny był premier Mateusz Morawiecki. Nowe lotnisko ma wspomóc w obsłudze ruchu pasażerskiego Lotnisko im. Fryderyka Chopina, którego przepustowość jest ograniczona.

Nowe lotnisko na Mazowszu

Lotnisko Warszawa-Radom znajduje się 3 km od centrum Radomia. Jest obecnie najnowszym portem lotniczym w Polsce. Radomski port przystosowano do obsługi 3 mln pasażerów rocznie. Po rozbudowie możliwe jest zwiększenie tej liczby nawet dwukrotnie. Pas startowy lotniska w Radomiu ma długości 2500 metrów i jest przystosowany do obsługi najpopularniejszych samolotów typu Airbus A320 i Boeing 737. Płyta postojowa wokół terminalu jest w stanie pomieści ok. 11 samolotów. Port lotniczy Warszawa-Radom posiada system bezpieczeństwa ILS, zsynchronizowany z światłami podejścia ALPA-ATA. W okresie zimowym lotnisko zastosuje specjalną płytę odlodzeniową.

Odprawa i kontrola bezpieczeństwa na lotnisku w Radomiu

Terminal lotniska w Radomiu ma ponad 30 tys. m2. Nowy port lotniczy dysponuje 31 stanowiskami odprawy (check-in), 9 bramkami wylotowymi (gate), 6 stanowiskami kontroli paszportowej, 3 liniami kontroli bezpieczeństwa i 2 karuzelami do odbioru bagażu.

Sklepy i gastronomia na lotnisku w Radomiu

Operatorem strefy duty-free oraz sklepów i obiektów gastronomicznych na lotnisku w Radomiu jest Baltona. Baltona Multistore zajmuje powierzchnię ok. 800 m2 i oferuje produkty w kategoriach: perfumy i kosmetyki, alkohole i papierosy, słodycze i przekąski, moda i dodatki, akcesoria i elektronika. Oprócz tego na lotnisku nie zabraknie punktów z prasą, a dla chętnych będzie też fotobudka. Na kawę i ciastko przed wylotem zaproszą kawiarnie Cavarious, na większy głód restauracja z kuchnią polską i europejską Travel Chef.

Gdzie polecimy z Radomia?

Głównym przewoźnikiem lotniska Warszawa-Radom będzie PLL LOT. Polskie Linie Lotnicze polecą z Radomia do Rzymu, Paryża, Warny i greckiej Prewezy. LOT będzie też operatorem połączeń biur podróży ITAKA i Coral Travel. Łącznie obsłuży 506 operacji z 622 na pokładzie samolotu B737. Z Radomia połączenia uruchomią też przewoźnicy czarterowi m.in. Ryanair Sun, Enter Air. Celem podróży będą Turcja, Tunezja, Grecja, Albania i Bułgaria.

Dojazd na lotnisko Warszawa-Radom

Do 15 maja 2023 roku pomiędzy warszawskim lotniskiem Chopina i portem lotniczym w Radomiu będą funkcjonały bezpłatne shuttle busy. Podróżni mogą też skorzystać z pociągów, które kursują do stacji Radom Główny, a następnie linii autobusowej 5 lub 14. Do Radomia uruchomiono też sieć autobusów dalekobieżnych NEOBUS. Osoby, które zdecydują się na dojazd własnym autem mają do dyspozycji bezpłatny parking wokół lotniska.

Najnowsze promocje lotnicze

od 538 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Rzym

Włochy

wylot z: Radom

okres wylotu: 03-03-2024 - 06-04-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

od 1047 PLN
Cena za przelot w dwie strony dla 1 osoby dorosłej

Ochryd

Macedonia

wylot z: Radom

okres wylotu: 01-07-2024 - 08-07-2024

okres sprzedaży: BEZ OGRANICZEŃ

Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail