Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń
2023-03-13

Muminiki na kadłubach samolotów Finnair

Migotka i Muminek świętują jubileusz razem z Finnair

Fińskie linie lotnicze z okazji setnych urodzin zaprezentowały nowe malowanie na kadłubach swoich samolotów. Na dwóch airbusach A350 pojawiły się postacie kultowych już bohaterów książek Tove Jansson – Muminka i Migotki. Parę Muminków będziemy mogli podziwiać przez cały 2023 rok na trasach długodystansowych Finnair. Ostatni raz Muminki pojawiły się na malowaniach samolotów fińskiej linii w latach 90.

Dlaczego Finnair wybrał właśnie Muminki?

Historie o Muminkach znane są na całym świecie. Książki Tove Jansson o uroczych fikcyjnych istotach mieszkających w jednej z dolin Finlandii przetłumaczono na 55 języków. Opowieści o Dolinie Muminków pojawiły się w komiksach, programach telewizyjnych, przedstawieniach teatralnych, grach wideo, a nawet w operze. Muminki są fińskim dobrem narodowym. Utożsamiane są z ponadczasowymi wartościami, takimi jak tolerancja, akceptacja i oczywiście przyjaźń. Bohaterowie Tove Jansson są też niezwykle cennym produktem eksportowym, z którego dochód przekracza miliard dolarów rocznie. Większość wpływów z Muminków, bo aż 40% generuje Japonia, która jest dla fińskiego przewoźnika bardzo ważnym partnerem.

Muminki po raz pierwszy pojawiły się w japońskiej telewizji w latach 60. ubiegłego wieku, kiedy istniał tylko jeden kanał, więc dziesiątki milionów ludzi poznało bohaterów w ten sposób — argumentował popyt na rynku japońskim Roleff Kråkström, członek Gutsy Animations, odpowiedzialnej za filmowe opowieści o Muminkach.

Gdzie w Finlandii spotkamy Muminki?

Na terenie całej Finlandii z łatwością uda nam się zdobyć pamiątki z Muminkami. Fani rodziny Migotki, Włóczykija i Buki mogą wybrać się do fińskiego Tampere, gdzie znajduje się Muzeum Muminków. W pobliżu Turku, w miejscowości Naantali znajduje się park rozrywki Dolina Muminków. Także w Japonii znajduje się park rozrywki poświęcony rodzinie Muminków.

Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail