Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń
2023-03-15

Lufthansa z nowym zamówieniem na A350 i 787-9

Systematyczna modernizacja floty przez Lufthansa Group

Lufthansa Group zamówiła dziesięć samolotów typu A350-1000 i pięć A350-900, uzupełniając portfel zamówień na A350 do łącznie 60 maszyn. Niemiecki przewoźnik zadeklarował także zwiększenie floty o kolejnych siedem boeingów 787-9. Łącznie Lufthansa będzie w posiadaniu 36 Dreamlinerów. Umowa z Airbusem jest kolejnym krokiem, który mam przyspieszyć proces dekarbonizacji floty. W porównaniu do samolotów starszego typu, A350 zużywa znacznie mniej paliwa, a co za tym idzie emituje mniej spalin.

W kierunku zrównoważonego rozwoju

Linie Lufthansa i Airbus podpisały dodatkowo porozumienie (MOU) na rzecz współpracy w ramach zrównoważonego rozwoju i nowych technologii. Projekt współpracy zakłada szersze użycie zrównoważonych paliw lotniczych, optymalizację operacji lotniczych przez wydajniejsze zarządzanie rozkładami lotów oraz dalsze prace nad wykorzystaniem wodoru. Lufthansa jest stałym partnerem airbusa i eksploatuje wszystkie modele francuskiego giganta począwszy od A220, poprzez A320, A330, A340, A350 i na A380 kończąc.

Co wyróżnia airbusa A350?

Airbusy A350 uznawane są jedne z najnowocześniejszych i najbardziej rentownych samolotów szerokokadłubowych na świecie. Maszynę wyróżniają innowacyjne rozwiązania aerodynamiczne, dzięki którym samolot jest w stanie zmniejszyć zużycie paliwa. W połączeniu z silnikiem nowej generacji A350 możemy zaliczyć do najbardziej oszczędnych i najcichszych maszyn szerokokadłubowych swojej klasy.

Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail