Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń
2022-12-16

Jarmarki Świąteczne w Niemczech 2022

Jarmarki Bożonarodzeniowe w Niemczech w 2022

Zobacz, jak zmieniają się największe niemieckie miasta w okresie świąt. Odwiedź jeden z tradycyjnych jarmarków bożonarodzeniowych, spróbuj regionalnych przysmaków i poczuj świąteczną magię pośród rozświetlonych miejskich ulic. Rezerwuj loty z Lufthansą do Niemiec.

Jarmarki świąteczne w Monachium

Tradycyjnie jarmark świąteczny w Monachium odbywa się w pobliżu neogotyckiego ratusza na Marienplatz i ma swoją długą tradycję, która sięga XIV wieku. Jedną z głównych atrakcji jarmarku jest ogromna choinka, którą można podziwiać aż do 6 stycznia 2023 roku. Na miejscu czekają też specjały bawarskiej kuchni tj. kiełbaski i tradycyjny chlebek z suszonymi owocami tzw. Kletznbrot. Jak co roku, jarmarki będą okazją do zaprezentowania swoich wyrobów przez lokalnych rzemieślników. Nie można przegapić też Krippelmarkt przed Kościołem św. Michała, gdzie znajdziemy największy w Niemczech targ z bożonarodzeniowymi szopkami i ozdobami świątecznymi.

Świąteczny Berlin

W stolicy Niemiec wybór świątecznych jarmarków może przyprawić o zawrót głowy. Wśród nich znajdziemy królewski jarmark w Charlottenburgu, tradycyjny jarmark w Spandau, miejski kiermasz świąteczny w Rotes Rathaus. Na Placu Poczdamskim główną atrakcję będzie zjeżdżalnia o wysokości 12 metrów i długości 70 metrów. Odwiedzający będą mogli skorzystać także z toru saneczkowego z widokiem na Bramę Brandenburską. Cały plac zamieni się w prawdziwą Zimową Krainę. W 2022 nie odbędzie jarmark na placu Gendarmenmarkt. Kiermasz zostanie przeniesiony na Bebelplatz. Berliński Weihnachtszeit jest jednym z najbardziej różnorodnych jarmarków świątecznych, który zorganizowano pomiędzy berlińskim ratuszem Rotes Rathaus a Kościołem Mariackim. Na miejscu czekają wesołe miasteczka i lodowisko. Na Bebelplatz z kolei wysłuchamy koncertów i zobaczymy przedstawienia teatralne. Na placu pojawi się też choinka i liczne stoiska z rękodziełem.

    • Zimowa Kraina przy Placu Poczdamskim: 21.11.2022- 1.01.2023
    • Jarmark w Spandau: 21.11-30.12.2022
    • Jarmark przy Rotes Rathaus: 21.11.2022-1.01.2023
    • Jarmark na Bebelplatz: 21.11-31.12.2022
    • Jarmark w Charlottenburgu: 21.11-26.12.2022

Tradycyjne jarmarki w Dreźnie

Jarmarki w Drezno wyróżnia długa i bogata historia. Wśród kilkunastu jarmarków, które odbywają się w mieście, największy znajdziemy w Altmarkt, w centrum miasta pod nazwą Dresnder Striezelmarkt. Niezależnie, który jarmark bożonarodzeniowy wybierzemy na każdym będziemy mieli okazję do spróbowania lokalnego przysmaku tj.: ciasto drożdżowego z bakaliami. Oryginalna receptura posiada specjalny certyfikat tzw. Christstollen.

Jarmark Dziesiątka Jezus w Norymberdze

W Norymberdze kultywowane są tradycje reformatorskie, stąd tutejszy jarmark bożonarodzeniowy nosi nazwę Christkindlesmarkt, czyli Jarmark Dzieciątka Jezus. Co roku otwarcie jarmarku ogłaszane jest w kościele Frauenkirche przez dziecko, które odgrywa rolę Dzieciątka Jezus: Das Christkind lädt zu seinem Markte ein, und wer da kommt, der soll willkommen sein! tj. Dzieciątko Jezus zaprasza na swój targ i każdy, kto przyjdzie, powinien być mile widziany! Na jarmarku bożonarodzeniowym w Norymberdze trzeba koniecznie spróbować regionalnych pierników norymberskich.

Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail