Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń
2024-05-24

Brazylia, Malediwy i Szwecja. Nowości od Air France na sezon 2024/2025

Nowe kierunki w siatce połączeń Air France na sezon 2024/2025?

Linie lotnicze Air France ogłosiły pierwsze zmiany i nowości w zimowym rozkładzie połączeń, który zacznie obowiązywać od listopada 2024 do marca 2025. Ze swojego głównego hubu tj. Portu Lotniczego Paryż-Roissy-Charles de Gaulle francuski przewoźnik zaoferuje 5 dodatkowych połączeń, w tym 3 nowości.

Loty do Salvador de Bahia dawnej stolicy Brazylii

Wśród połączeń znajdą się loty do m.in. Salvador de Bahia, położonego we wschodniej Brazylii u wybrzeży Oceanu Atlantyckiego. Rejsy do miasta festiwali, barwnych parad, tańca i sztuki będą realizowane trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, czwartki i soboty już od 28 października 2024 roku. Połączenia obsłuży Airbus A350-900 wyposażony w 324 miejsca, w tym 34 w klasie Business, 24 w Premium Economy i 266 w Economy. Dawna stolica Brazylii, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, będzie piątym celem podróży Air France w Brazylii, po Rio de Janeiro, Sao Paulo, Fortalezie i Belem (które jest obsługiwane z Cayenne w Gujanie Francuskiej). Zimą w sezonie 2024/2025 Air France obsłuży do 30 lotów tygodniowo do i z Brazylii. Dzięki współpracy francuskiego przewoźnika z brazylijską linią lotniczą GOL, klienci Air France będą mogli skorzystać z dogodnych przesiadek do 40 portów w obrębie Brazylii.

Loty na bajeczne Malediwy

Z Air France gwiazdkę będziemy mogli zaplanować na bajecznym archipelagu Malediwów.  Loty do stolicy kraju, Male, będą realizowane 2 razy w tygodniu w piątki i niedziele w okresie od 20 grudnia 2024 do 5 stycznia 2025 roku. Połączenia obsłuży Airbusa A350-900 wyposażony w 292 miejsca.

Loty do Laponii

W zimowym rozkładzie połączeń Air France znajdziemy także loty do Kiruny, która będzie piątym po Rovaniemi, Kittilä, Tromsø, Narviku (realizowane latem loty na Lofoty), kierunkiem Air France w Laponii. Położone 200 kilometrów na północ od koła podbiegunowego szwedzkie miasto jest idealnym punktem wypadowym do podziwiania dziewiczej przyrody regionu i obserwacji zorzy polarnej. Rejsy do Kiruny będą realizowane raz w tygodniu w soboty od 21 grudnia 2024 roku na pokładach Airbusa A319.

Air France wzmacnia siatkę połączeń do Stanów Zjednoczonych

Air France będzie kontynuować także wzmacnianie swojej oferty lotniczej do USA. Francuska linia przedłuży na zimę połączenia do Denver i Phoenix poprzez trzy loty tygodniowo z Paryża-Charles de Gaulle. Połączenie do Denver było dotychczas realizowane tylko sezonowo w okresie letnim. Loty do Phoenix są nowością i zostaną zainaugurowane już 23 maja bieżącego roku.

Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail