Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń
2022-12-21

Air Dolomiti rozszerzają współpracę z Lufthansą

Włoskie linie przejmują część połączeń Lufthansy

Linie Air Dolomiti rozszerzą współpracę code-share z niemieckim przewoźnikiem i przejmą realizację części połączeń do Katowic i Wrocławia. W wyniku porozumienia z Air Dolomiti będzie można zaplanować podróż także do Luksemburga, Drezna oraz Triestu.

Częściej do Wrocławia i Katowic

Air Dolomiti od 22 stycznia 2023 roku zrealizuje dla Lufthansy łącznie 11 lotów tygodniowo. Od lutego 2023 roku linia obsłuży dodatkowo dwa codzienne rejsy z Frankfurtu do Katowic. Air Dolomiti połączy również frankfurckie lotnisko z portem lotniczym we Wrocławiu. Od 1 lutego będą to cztery rejsy tygodniowo, a od 18 lutego pomiędzy Frankfurtem i Wrocławiem zostaną uruchomione codzienne rejsy. Wyloty z Wrocławia zaplanowano na 10:50, a lądowanie w stolicy Hesji przewidziano po 1h i 25 min.

Air Dolomiti, co to za linie lotnicze?

Air Dolomiti należą do Lufthansa Group i reprezentują włoski oddział przewoźnika. Linia ma swoją siedzibę w Weronie. Do głównych tras śródziemnomorskiej linii należą rejsy łączące Włochy z głównymi węzłami przesiadkowymi w Niemczech: Lotniskiem we Frankfurcie nad Menem i Lotniskiem im. Franza Josefa Straußa w Monachium. W siatce połączeń włoskiej linii znajdziemy łączenie połączenia na 23 kierunkach do sześciu państw.
Air Dolomiti realizują 550 lotów tygodniowo. We flocie linii znajduje się 17 samolotów typu embraer 195.

Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail