Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń
2022-12-19

Air Canada i Emirates łączą programy lojalnościowe

Kanadyjski Aeroplan łączy korzyści z programem Skywards od Emirates

Linie Air Canada i Emirates podpisały 8 grudnia 2022 roku w Dubaju umowę, która łączy korzyści z programów lojalnościowych obu linii. Na porozumieniu zyskają pasażerowie uczestniczący w programach Aeroplan i Skywards. Od tej chwili podróżujący z Emirates zyskają dostęp do siatki połączeń kanadyjskiej linii i ponad 220 kierunków na całym świecie. Z kolei członkowie programu Aeroplan linii Air Canada będą mogli zbierać mile, wybierając jeden ze 130 kierunków z siatki połączeń Emirates.

Wymiana mil na bilety

Mile zebrane w programach lojalnościowych Aeroplan i Skywards będzie można wymienić na bilety lotnicze. Już 8000 mil na koncie Emirates Skywards pozwoli na zakup biletu w klasie ekonomicznej liniami Air Canada. W przypadku klasy biznes zgromadzonych mil musimy mieć ok. 16 000. Uczestnicy programu Aeroplan już od 15 000 mil będą mogli polecieć z Emirates w klasie ekonomicznej w jedną stronę. Od 2023 roku zgromadzone mile będzie można wymienić też na loty w Emirates First Class.

Dostęp do poczekalni lotniskowych

Umowa pomiędzy Air Canadą i Emirates pozwoliła też na dostęp do poczekalni lotniskowych dla wybranych członków programów lojalnościowych. Posiadacze statusu Emirates Skywards Platinum i Gold podróżujący klasą ekonomiczną Air Canada lub Emirates uzyskają bezpłatny dostęp do poczekalni Maple Leaf Air Canada i restauracji Air Canada Café na lotnisku Toronto-Lester B. Pearson dla siebie i osoby towarzyszącej. W Dubaju uprzywilejowani będą członkowie programu Aeroplan Elite 50K, 75K i Super Elite, podróżujący klasą ekonomiczną Emirates, którzy wraz z osobą towarzyszącą skorzystają bez dodatkowych opłat z poczekalni Emirates dla klasy biznes.

Umowa code-share

Jest to kolejny etap zacieśniania więzi pomiędzy kanadyjską linią i przewoźnikiem z Dubaju. W tym roku Air Canada i Emirates zawarły już porozumienie code-share. Umowa umożliwiła pasażerom ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich dogodne opcje podróży do kanadyjskich miast, m.in. Vancouver, Calgary, Montrealu, Ottawy i Edmonton, Halifaxu. Pasażerowie Air Canada mogli zaś zaplanować podróż z przesiadką w Dubaju na Bliski Wschód, do Azji i Afryki.

Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail