Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Gdzie lecieć samolotem z dzieckiem?

Na podróż z dzieckiem wybierz krótki lot

Podróże z dzieckiem mogą być czasem relaksu dla całej rodziny, należy jednak wziąć pod uwagę kilka szczegółów i w przemyślany sposób wybrać kierunek podróży. Szczególnie na pierwszą podróż z dzieckiem warto wybrać krótkie trasy europejskie. Mały podróżnik łatwiej zniesie lot, który zajmie ok. 2-4h, niż długie trasy międzykontynentalne. Loty po Europie nie będą wymagały przesiadek i pozwolą bezpośrednio dotrzeć do portu docelowego. Warto też rozważyć miejsca przyjazne dzieciom z infrastrukturą i atrakcjami dla najmłodszych.

Najpopularniejsze kierunki na wypoczynek z dzieckiem

Jednymi z najpopularniejszych krajów polecanych na podróż samolotem z dzieckiem są Grecja, Hiszpania i Włochy. Kraje te charakteryzują się ciepłym klimatem, pięknym wybrzeżem i licznymi zabytkami.

Na greckie wyspy z dzieckiem

Od wielu lat Grecja cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród rodzin z dziećmi. Na szczególne zainteresowanie zasługują greckie wyspy. Loty na Kretę, Kos, Rodos, Pafos gwarantują udany wypoczynek, dzięki pięknym plażom, słonecznej pogodzie oraz regionalnej kuchni. Atrakcją będzie też stolica kraju, która przybliży dzieciom kulturę starożytnej Grecji. W Atenach znajdziemy ruiny dawnego Akropolu, Partenon czy pozostałości po antycznym świątyniach i amfiteatrze.

Włoskie wakacje z dzieckiem

Loty do Włoch są idealnym wyborem dla rodzin z dziećmi. Z jednej strony łyk wiedzy o starożytnym Rzymie, malarskie krajobrazy Wenecji czy Krzywa Wieża w Pizie, z drugiej pyszne włoskie lody, pasta i pizza, które zachwycą nawet największego niejadka. Bogata siatka połączeń lotniczych do Włoch pozwoli na rezerwację tanich lotów do największych włoskich miast: Rzymu, Mediolanu, Wenecji, ale też Bari czy Pizy.

Słoneczne wybrzeże Hiszpanii dla rodzin z dziećmi

Malownicze wybrzeże Costa Brawa rozciągające się wzdłuż Morza Śródziemnego stwarza idealne warunki wypoczynku dla rodzin z dziećmi. Nie mniej atrakcyjne są hiszpańskie wyspy. Tanie loty na Majorkę są okazją do poznania krajobrazów archipelagu Balearów. Jeśli podróż z samolotem z dziećmi planujemy po sezonie, świetnym pomysłem na wakacje będą Wyspy Kanaryjskie: Teneryfa, Grand Canaria, Lanzarote lub Fuerteventura.

Powiązane artykuły w kategorii "Podróże rodzinne"

Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail