Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Odwołany lub opóźniony lot zepsuł Twoje plany? Zawalcz o odszkodowanie!

Partnerem artykułu jest AirCashBack specjalizujący się w odszkodowaniach lotniczych.

Zwróć się po odszkodowanie w przypadku odwołanego lub opóźnionego lotu

Opóźniony lub odwołany lot jest niezwykle stresującą sytuacją. Warto więc znać swoje prawa i zawalczyć o wysokie odszkodowanie od linii lotniczych.

Prawa pasażerów lotniczych, a opóźniony lub odwołany lot

Prawa pasażerów lotniczych zostały ujęte w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady nr 261/2004. Zgodnie z nim podróżni, którym przytrafi się opóźniony/odwołany lot lub spotkają się z odmową wejścia na pokład z powodu overbookingu, mogą domagać się odszkodowania. Podstawą do ubiegania się o rekompensatę jest fakt, iż zakłócenie lotu musi być bezpośrednią winą przewoźnika lotniczego i nie może wynikać z okoliczności nadzwyczajnych, którym linie lotnicze nie były w stanie zapobiec.

Wysokość odszkodowania za lot

We wspomnianym wyżej Rozporządzeniu zostały także ujęte stawki odszkodowań, które należą się pasażerom w sytuacji, w której ich lot zostanie zakłócony. Co ważne, kwota odszkodowania za odwołany lub opóźniony lot jest uzależniona od odległości dzielącej port wylotu i port przylotu. I tak, w zależności od dystansu, na którym planowo miał odbyć się Twój rejs, możesz uzyskać od 250 do nawet 600 euro.

Jak ubiegać się o odszkodowanie za odwołany lub opóźniony lot?

Opóźniony lot AirCashBack

Wniosek o odszkodowanie za lot możesz złożyć samodzielnie bezpośrednio do przewoźnika. Jednak linie lotnicze niezwykle często odmawiają wypłaty odszkodowania na rzecz klientów indywidualnych. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy firm, które zajmują się egzekwowaniem praw pasażerów lotniczych.

Jednym z wiodących podmiotów na polskim rynku jest AirCashBack, który już od ponad 10 lat skutecznie walczy o prawa pasażerów. Powierzając im swoją sprawę masz pewność, że jest ona w rękach ekspertów. Wypełnij formularz zgłoszeniowy i ubiegaj się o należne odszkodowanie.

Powiązane artykuły w kategorii "Lot"

Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail