Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Jak zarezerwować tani lot?

Jak znaleźć i zarezerwować tani lot?

Organizacja podróży wiąże się z kosztami, dlatego warto zarezerwować lot, w jak najkorzystniejszej cenie. W tym celu warto skorzystać z wyszukiwarek lotów,takich jak Lataj.pl, które posiadają w ofercie połączenia wielu linii lotniczych. Dzięki takiej funkcji i dodatkowym filtrom z łatwością znajdziemy i porównamy oferty lotów kilku przewoźników i znajdziemy rejs najbardziej odpowiednie dla nas, np. bez przesiadek z linią lotniczą, która realizuje rejsy z naszego miasta.

Wybór linii lotniczej

Pierwszym krokiem będzie wybór przewoźnika. Należy sprawdzić, jakie linie lotnicze realizują połączenia na danej trasie. W przypadku tanich linii lotniczych należy zwrócić uwagę, że często realizują połączenia na lotniska podmiejskie. Wówczas musimy doliczyć koszt dojazdu do centrum miasta. Linie regularne latają do głównych portów lotniczych w danym mieście, a transport z lotniska jest możliwy komunikacją miejską.

Kiedy ceny lotów są najniższe?

Ceny lotów będą się różniły zależnie od sezonu oraz dostępności miejsc. Kierunki europejskie odnotowują najwyższe ceny w okresie wakacyjnym, kiedy większość z nas planuje letni wypoczynek. Wtedy też obłożenie na danych kierunkach jest największe, a kupione w ostatniej chwili przeloty mogą być bardzo drogie. Jeśli zależy nam na rezerwacji taniego lotu, warto zaplanować podróż z wyprzedzeniem. Najlepiej, jeśli poszukiwania połączeń rozpoczniemy w okresie od 6 do 3 miesięcy przed wylotem. W okresie kiedy linie lotnicze przechodzą z rozkładów zimowych na letnie nierzadko dodawane są nowe rotacje, a loty możemy znaleźć w promocyjnej cenie.

Czy dzień tygodnia i godzina wylotu mają znaczenie przy cenie lotu?

Co do zasady najtańsze będą zawsze loty poranne. Pamiętajmy jednak, że połączenia realizowane we wczesnych godzinach rannych, jak każde inne wymagają od pasażera, aby stawił się na lotnisko min. 2h przed wylotem. Podczas poszukiwania tanich połączeń warto sprawdzać loty realizowane we wtorki i czwartki, bo często takie rozwiązanie pokrywa się się ofertą tanich linii lotniczych.

Powiązane artykuły w kategorii "Lot"

Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail