Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Jak spakować bagaż rejestrowany?

Jak spakować walizkę do luku samolotu?

Podobno najmniej przyjemną rzeczą w organizacji podróży jest pakowanie walizki na wyjazd. W naszym poradniku podpowiadamy, jak w łatwy sposób spakować walizkę do luku samolotu. Bagaż rejestrowany to bagaż, który nie leci z nami na pokładzie samolotu, ale jest przewożony w luku bagażowym. Bagaż jest przez nas zdawany podczas odprawy bagażowej na lotnisku wylotu i wydawany po przylocie do portu docelowego.

Zacznijmy od listy niezbędnych do spakowania rzeczy

Po pierwsze przygotujmy listę rzeczy, które muszą się znaleźć w naszym bagażu rejestrowanym, dzięki temu unikniemy niepotrzebnego zamieszania i kilkukrotnego przepakowywania walizki. Dla ułatwienia warto wyróżnić kilka kategorii: ubrania, buty, kosmetyki, lekarstwa, akcesoria. Warto też dostosować zawartość naszego bagaż do luku do pogody panującej w miejscy wypoczynku oraz naszej aktywności na miejscu. Jeśli lubimy plażować nie zapomnijmy o stroju kąpielowym, kapeluszu i okularach przeciwsłonecznych oraz kremie z wysokim filtrem. Jeśli waszym żywiołem jest zwiedzanie przydadzą się wygodne buty. W przypadku osób, które nie wyobrażają sobie urlopu bez aktywnego wypoczynku w bagażu do luku powinny znaleźć się okularki do pływania lub zestaw do snoreklingu.

Mało miejsca w walizce?

Jeśli podczas pakowania walizki do luku mamy problem ze zbyt dużą liczbą rzeczy warto rozważyć, aby te najcięższe założyć na siebie. Gruby sweter lub płaszcz przydadzą się podczas lotu w samolocie. Ubrania składane w kostkę zajmą zaś więcej miejsca, niż te, które zdecydujemy się zrolować. W bagażu rejestrowanym zawsze warto zostawić trochę miejsca na pamiątki z wakacji.

Tego nie zabieraj w bagażu rejestrowanym

Bagaż, który jest przez nas oddawany do luku daje znacznie więcej możliwości, niż ten z którym podróżujemy na pokładzie samolotu. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie produkty mogą być przewożone w bagażu zdawanym do luku. O ile zestaw do manicure i ostre nożyczki, czy tez pilnik będą ok. w bagażu rejestrowanym nie możemy przewozić butli gazowych, materiałów łatwopalnych czy broni, nawet jeśli mamy pozwolenie na jej posiadanie.

Powiązane artykuły w kategorii "Bagaż"

Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail