Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Jak spakować bagaż podręczny?

Jak spakować walizkę, którą zabieram na pokład samolotu?

Pakowanie walizki choć na pozornie wydaje się być prostym zadaniem, wymaga jednej pewnej wprawy i doświadczenia. Bagaż, który zabierzemy ze sobą na pokład samolotu będziemy mieli dostępny przez cały okres trwania lotu. Przy czym bagaż powinien być umieszczony w skrytce nad naszą głową lub pod siedzeniem. Do walizki zawsze warto spakować coś ciepłego niezależnie, czy wybieramy się w tropiki czy w chłodniejsze rejony. Klimatyzacja na pokładzie samolotu, nocny lot lub nawet potrzeba odpoczynku sprawią, że ciepła bluza, sweter lub inne nakrycie będą na wagę złota. Dla zmarzluchów przydać się mogę też ciepłe skarpetki. Jeśli mamy problemy z wyciszeniem warto pomyśleć o zatyczkach do uszu lub opasce na oczy.

Jedzenie w bagażu podręcznym

Równie przydatne, co ubrania w bagażu podręcznym mogą się okazać drobne przekąski: herbatniki, biszkopty, ciasteczka czy gumy. Najlepiej wybierać produkty niebrudzące (na czas lotu lepiej zrezygnować z czekoladowych ciasteczek) i takie, które nie będą zbyt intensywnie pachnieć.
Jeśli rozrywka pokładowa nas rozczaruje, warto do bagażu podręcznego spakować ulubioną książkę, gazetę, audiobook, czytnik, krzyżówki lub podróżny zestaw szachów.

Co warto zabrać „na wszelki wypadek”?

Liczne podróże nauczyły nas także przezorności, stąd polecamy zabrać do bagażu podręcznego jeden zestaw ubrań na zmianę, zestaw niezbędnych kosmetyków (szczególnie pastę i szczoteczkę do zębów) i lekarstw, które przyjmujemy na stałe. Osoby korzystające z soczewek kontaktowych powinny rozważyć zabranie dodatkowej pary lub spakowanie tradycyjnych okularów. Jeśli nasz bagaż, przewożony w luku, z niezależnych od nas przyczyn dotrze do nas z opóźnieniem nie będziemy w kłopocie. Niestraszne będą nam też warunki atmosferyczne, jeśli w bagażu podręcznym znajdziemy miejsce na parasolkę.

Powiązane artykuły w kategorii "Bagaż"

Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail