Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Relaks w termach Szechenyi

Największy kompleks kąpieliskowy w Budapeszcie

Basen termalne Széchenyi w Budapeszcie są najpopularniejszym i największym zespołem kąpielisk termalnych w stolicy Węgier, a nawet Europy. Zlokalizowane w samym sercu Parku Miejskiego składają się z 18 basenów z wodą o leczniczych właściwościach. Kompleks swoją nazwę zyskały od imienia Hrabia István Széchenyi, osoby niezwykle zasłużonej dla narodu węgierskiego. Hrabia, określany przez współczesnych mianem „odnowiciela” lub „największego Węgra” zainicjował wiele reform politycznych i społecznych. Dzięki Hrabiemu Széchenyi powstał m.in. Most Łańcuchowy, uregulowano biegi rzek Dunaju i Cisy, przyczynił się też do rozkwitu terenów wokół Balatonu.

Kąpieliska termalne Széchenyi idealne o każdej porze roku

Kąpieliska termalne Széchenyi to moc atrakcji niezależenie, czy zdecydujemy się na podróż latem czy też zimą. Oprócz kąpielisk leczniczych na terenie kompleksu znajdziemy odkryty basen przygodowy, górski potok, basen do pływania i jacuzzi. Dodatkowo na terenie term można skorzystać z usług odnowy biologicznej i fitnessu. Na odwiedzających czekają sauny, łaźnie parowe, kąpiele piwne, zajęcia aquafitness czy masaże. Gorącą wodą o dobroczynnych właściwościach można się cieszy nawet wtedy, kiedy za oknem temperatura spada poniżej zera.

Nocna impreza na termach

Termalne Széchenyi to nie tylko wyjątkowy relaks i SPA, ale także okazja do szalonej nocnej imprezy. Od lutego do grudnia w każdy weekend na terenie kąpieliska odbywają się imprezy, będące połączeniem widowiska świetlnego z muzyką elektroniczną.

Piękne wnętrza i lecznicze właściwości

Na uwagę zasługują także sam budynek, w którym zlokalizowane są termy. Okazałe neobarokowe wnętrza przepełniony ozdobnymi mozaikami nadają kąpieliskom Széchenyi wyjątkowego charakteru. Lecznicze wody bez wątpienia wpłyną na pozytywnie naszą kondycję. Udowodniono ich działania w chorobach zwyrodnienia i zapalenia stawów, schorzeniach kręgosłupa, w ramach rehabilitacji po operacjach ortopedycznych i wypadkach itp.

 

Powiązane artykuły w kategorii "Budapeszt i okolice"

Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail