Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Czy poradzę sobie na lotnisku bez znajomości języka obcego?

Barierowa językowa na lotnisku

Znajomość języków obcych jest na pewno dużym atutem na lotnisku i podczas innych czynności związanych z lotem i podróżą. Posługiwanie się innym językiem ułatwi nam komunikację w międzynarodowym środowisku oraz zwiększy komfort i bezpieczeństwo. Nie należy jednak rezygnować z pasji, jaką mogą być podróże tylko ze względu na barierę językową, bo to właśnie podrożę mogą nam pomóc w nauce języka.

Angielski międzynarodowym językiem komunikacji

Warto zacząć od nauki podstawowych zwrotów w języku angielskim, który stał się międzynarodowym językiem komunikacji w większości portów lotniczych na świecie. Ważne będą sformułowanie związane z odprawą, bagażem, bramkami, kartą pokładową, ale także znajomość zwrotów związanych z opóźnionym lub odwołanym lotem. Warto znać też liczby w języku angielskim. W podróży wyuczone zwroty będziemy mogli wykorzystać w praktyce. Lotniska posiadają także międzynarodowe oznaczenia i symbole, które będą czytelne dla każdego, niezależnie od języku, którym się posługuje np. i – punkty informacyjne, talerz i sztućce lub filiżanka – punkty gastronomiczne.

Słowniczek angielskich słówek przydatnych na lotnisku

Przed podróżą polecamy zakupić podstawowe rozmówki polsko-angielskie oraz zapoznać się ze zwrotami, które mogą być przydatne na lotnisku, w samolocie i po wylądowaniu np. w hotelu. Słówka, których warto się nauczyć: airport – lotnisko, arrivals – przyloty, departures – odloty, check-in – odprawa, boarding pass – karta pokładowa, gate – pod gatem z określonym numerem będzie na nas czekał nasz samolot, boarding – ostatnia kontrola przed wejściem na pokład i sprawdzenie kart pokładowych, exit – wyjście, cancel – anulować, delay – opóźnienie. Przed podróżą polecamy dokładnie sprawdzić, z jaką linią lotniczą podróżujemy i do jakiego portu docelowego, aby z łatwością odnaleźć wybrane połączenie na tablicy odlotów.

Podróże motywatorem do nauki języków

Podróże mogą motywować do nauki języków obcych i poznawania innych kultur. Znajomość lokalnego języka pozwala na swobodną konwersację, zakupy na miejscowym targu czy rezerwację hotelowego pokoju, czy biletu autobusowego. Warto uczyć się języków i wykorzystywać nowo nabyte umiejętności w praktyce.

Powiązane artykuły w kategorii "Na lotnisku"

Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail