Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Rodzinny wypoczynek w Nyiregyhaza

Rodzinny wypoczynek w Nyiregyhaza

Nyiregyhaza położona w północno-wschodniej części Węgier stanowi największy węzeł komunikacyjny tej części kraju. Splatają się tutaj sieci dróg kolejowych i autostrad i dróg lokalnych, co ułatwia dojazd do miasta. Nyiregyhaza pomimo iż jest stolicą komitatu Szabolcs-Szatmár-Bereg pozbawiona jest zgiełku dużego miasta i nadaje się idealnie na rodzinny wypoczynek. W mieście oprócz starego zabytkowej części istotną rolę odgrywa kąpielisko słonego jeziora Sostogyogyfurdo. W Sosto znajdziemy duży park, baseny termalne połączone ze spa oraz atrakcje dla najmłodszych ZOO i park linowy.

Termy w Nyiregyhaza

Kompleks basenów termalnych to prawdziwy raj dla amatorów wypoczynku nad wodą. Przestrzeń została zorganizowana tak, żeby zarówno dorośli, jak i dzieci mieli okazję na zabawę i wypoczynek. Szeroki wybór kąpielisk zewnętrznych i wewnętrznych. Bary połączone z basenem, z których możemy skorzystać bez wychodzenia z wody, jacuzzi, ogromne wodne place zabaw, w tym cieszący się największym zainteresowaniem statek piracki, gwarantują mile spędzony czas.

Zoo

Kolejną atrakcją, której nie możemy przegapić jest lokalne zoo. Duża powierzchnia ogrodu zoologicznego zapewnia komfortowe warunki zwiedzania, a sposób organizacji pozwala na naprawdę bliskie obcowanie z dzikimi zwierzętami, dzięki np. otwartym klatkom, spacerującym swobodnie ptakom czy specjalnym kładkom sięgającym do głów żyraf. W zoo możemy odwiedzić strefę z klimatem równikowym tzw. tropikarium i podziwiać podwodny świat w wielkim oceanarium. Co ciekawe opisy zwierząt są także w języku polskim, co na pewno uatrakcyjni wizytę w ogrodzie zoologicznym.

Powiązane artykuły w kategorii "Tokaj i góry Matra"

Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail