Zbieraj punkty na Lataj.pl
Zadzwoń

Loty z Warszawy na Sri Lankę z LOT

Bezpośrednie loty z Warszawy na Sri Lankę

Polskie Linie Lotnicze LOT systematycznie rozbudowują swoją siatkę połączeń, mając na uwadze popularne kierunki, chętnie wybierane przez turystów. W sezonie zimowym do listy międzynarodowych połączeń LOT dołączyły loty na Sri Lankę. Bezpośrednie połączenia z Warszawy realizowane są do stolicy kraju, Colombo. W marcu 2022 w rozkładach LOT znajdą się też bezpośrednie loty do New Delhi.

Rozkład lotów na Sri Lankę z Warszawy

Loty z Warszawy na Sri Lankę, w pierwszym okresie uruchomienia połączenia, były realizowane tylko w weekend. Od lutego 2022 roku częstotliwość połączeń na trasie Warszawa-Colombo została zwiększona. W marcu rezerwacji lotów na Sri Lankę mogliśmy dokonać trzy razy w tygodniu: we wtorek, piątek lub niedzielę. Od 29 marca do 8 kwietnia 2022 roku rejsy do Colombo będą realizowane we wtorki i piątki. Od 9 kwietnia do 3 maja, kiedy odbędzie się ostatni lot na Sri Lankę, połączenia będą odbywały się we wtorki i soboty. Loty powrotne z Cejlonu do Polski możemy zarezerwować na środę i niedzielę. Loty na Sri Lankę z Warszawy trwają 9h i 15 min. Na lot powrotny z Colombo do Warszawy musimy zarezerwować 10h i 5 min.

Co warto zobaczyć na Sri Lance?

Na Sri Lance jest wiele atrakcji, które warto zobaczyć. Cejlońska wyspa słynie przede wszystkim z plantacji herbaty, gdzie listki zbierane są ręcznie, a następnie suszone, pakowane i wysyłane na cały świat. Na Sri Lance zobaczymy niesamowite świątynie Buddy, jedna z nich Złota Świątynia Dambulla została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Inna, Świątynia Zęba zlokalizowana w Kandy, uznawana jest za najważniejszą budowlę sakralną na wyspie. Niezwykłym miejsce, które warto zobaczyć na Sri Lance, jest Sigirija. Lwia skała to górująca nad okolicą pozostałość starożytnego pałacu i twierdzy, gdzie zachowały się dawne malowidła. Cejlon zachwyca też atrakcjami przyrodniczymi: możliwością podziwiania wolno żyjących słoni indyjskich, wielu gatunków małp czy endemicznych gatunków ptaków. Warto także podpatrzeć lokalnych rybaków cejlońskich, którzy łowią, siedząc na szczudłach wbitych w dno zatoki oraz spróbować tutejszej kuchni bogatej w świeże owoce.

Zapisz się na newsletter
Zapisując się na newsletter otrzymasz informacje o najlepszych promocjach na popularnych trasach
Wypisz mnie z newslettera
Jeśli nie chcesz otrzymywać informacji o bieżących promocjach biletów lotniczych, wprowadź swój adres e-mail